Podczas podróży samochodem może przytrafić się niespodziewana awaria lub stłuczka. W takiej sytuacji najlepiej zadzwonić po pomoc drogową. Profesjonalna firma dysponuje autolawetą lub w ofercie ma holowanie pojazdów. Laweta jest przydatna także w sytuacji, gdy mamy do przetransportowania samochód spoza granic kraju. Często auto takie nie ma dokumentów wymaganych, by można było nim jeździć – w takiej sytuacji wynajem autolawet to rozwiązanie idealne.

Awaria samochodu – zadzwoń po pomoc drogową 24 h w Kowalu

Usterka auta w drodze może przydarzyć się w najmniej spodziewanym momencie. Dlatego trzeba być zawsze przygotowanym. Po pierwsze – niezbędne wyposażenie. Zapasowe koło, trójkąt ostrzegawczy, apteczka, drobne narzędzia umożliwiające niewielkie naprawy – zawsze powinny znajdować się w samochodzie. Kolejną kwestią jest usługa assistance, którą warto wykupić wraz z podstawowym ubezpieczeniem OC. Dzięki assistance firma, z którą podpisana jest umowa, może w ramach ubezpieczenia przeprowadzić holowanie pojazdów w razie potrzeby.

Nie sposób przewidzieć, kiedy samochód się popsuje. Nawet jeśli dbamy o auto, niespodziewana sytuacja może nas zaskoczyć. Dlatego, poza niezbędnym wyposażeniem, warto także wiedzieć, gdzie zadzwonić w przypadku nagłej sytuacji. Całodobowa pomoc drogowa w Kowalu to doskonałe rozwiązanie – możemy liczyć na ratunek o każdej porze.

Co zrobić, gdy samochód się zepsuje? Pomoc drogowa, holowanie

Istotną kwestią, po awarii czy stłuczce, jest upewnienie się, że wszyscy pasażerowie w bezpieczny sposób mogą opuścić pojazd. Następnie należy ustawić trójkąt ostrzegawczy w odpowiedniej odległości. Auto powinno zostać ustawione na poboczu drogi, aby nie blokować przejazdu innym uczestnikom ruchu. Jeśli usterki nie da się usunąć samodzielnie, należy wezwać pomoc drogową – laweta lub autoholowanie mogą okazać się konieczne w przypadku poważniejszych awarii.

Wynajem autolawety w Kowalu – czy tylko po awarii auta?

Z usług wynajmu autolawet w Kowalu można skorzystać także w przypadku konieczności transportu pojazdu z zagranicy. W zakres usług firmy Kozłowscy w Gostyninie wchodzi między innymi:

  • auto holowanie,

  • holowanie aut osobowych,

  • holowanie aut dostawczych,

  • holowanie pojazdów z zagranicy,

  • holowanie busów,

  • pomoc drogowa – ciężarowe pojazdy.

Kiedy natomiast do przewiezienia niesprawnego lub wymagającego wyrobienia dokumentów pojazdu potrzebna jest autolaweta, wypożyczalnia lawet jest rozwiązaniem idealnym. Potrzebne będą tylko dokumenty osobiste oraz opłacenie kaucji. Można również wynająć auto-lawetę wraz z doświadczonym kierowcą.