Podróżowanie samochodem to wygodna forma transportu, która pozwala w krótkim czasie przemieścić się z jednego miejsca w drugie. Ze względu na różne sytuacje losowe nierzadko jednak kierowcom przytrafiają się zdarzenia, wskutek których auto nie może być dalej użytkowane na drodze. Kiedy dokładnie warto zadzwonić po specjalistyczną pomoc drogową i jakie usługi świadczą tego typu firmy?

Holowanie auta po wypadku

Stłuczka czy poważniejszy wypadek, w którym samochód został w znacznym stopniu uszkodzony, to sytuacje, w jakich niezbędne jest skorzystanie z usług pomocy drogowej. Dzięki dostępności specjalistycznych autolawet możliwe jest holowanie auta. Dotyczy to m.in. pojazdów, które nie mogą ze względu na uszkodzenia mechaniczne ponownie czynnie uczestniczyć w ruchu drogowym. Nierzadko konieczne jest również wyciąganie takich samochodów z rowów czy innych miejsc o trudnej dostępności. Także i w tym przypadku warto postawić na sprawdzoną pomoc drogową.

Jest nią Aoto Holl Kozłowscy z Gostynina, świadcząca usługi przez całą dobę, co jest dużym udogodnieniem dla kierowców. Nierzadko bowiem ze względu na trudniejsze warunki do jazdy poszczególne zdarzenia drogowe przytrafiają się w nocy. Dobra pomoc drogowa pojawi się na miejscu wskazanym przez klienta w krótkim czasie i zajmie się holowaniem uszkodzonego samochodu. Dostarczy go także do wybranego zakładu mechaniki pojazdowej lub np. na prywatną posesję właściciela pojazdu. Kiedy jeszcze warto zadzwonić po pomoc drogową ?

Niewielka usterka

Z usług pomocy drogowej można również skorzystać w zakresie przeprowadzenia niewielkich prac serwisowych związanych z naprawą samochodu. Niekiedy usterka jest na tyle problematyczna, że skutecznie uniemożliwia dalsze poruszanie się autem. Do takich sytuacji zalicza się chociażby uszkodzenie ogumienia. Przebita opona to konieczność zmiany koła na zapasowe. Kierowca może to zrobić we własnym zakresie, jednak często jest to niemożliwe ze względu np. na uszkodzony lewarek czy chociażby brak odpowiednich umiejętności.

Całodobowa pomoc drogowa przyjedzie we wskazane przez klienta miejsca i poradzi sobie nawet z zapieczonymi śrubami od koła, co pozwoli na szybką jego wymianę. Usterki mogą być również spowodowane problemami z silnikiem. Proste w naprawie awarie jednostki napędowej nierzadko naprawiane są na miejscu przez wykwalifikowanych mechaników świadczących usługi pomocy drogowej. Jeśli natomiast uszkodzenia silnika okażą się zbyt poważne, auto może zostać odholowane do najbliższego warsztatu. Warto w takich sytuacjach dokładnie opisać objawy awarii przy zgłaszaniu problemu do pomocy drogowej. Dzięki temu specjaliści będą doskonale przygotowani i szybciej poradzą sobie z rozwiązaniem problemu z autem klienta.